TIRANË

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë për 24 protestues të ndaluar nga ana e policisë, në demonstratën për vrasjen e të riut Klodian Rasha.

Nga ana e gjykatës janë dhënë 4 masa sigurie “arrest me burg”.

Po ashtu, gjykata ka dhënë masën e “arrestit me burg” me afat 10-ditor për 6 protestues.

Gjykata ka dhënë “arrest në shtëpi” për 4 masa sigurie, kurse 10 masa u dhanë “detyrim paraqitje”.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb