Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken ka mbërritur sot në vendin tonë, ku pas takimeve me Presidentin Bajram Begaj dhe disa të rinj shqiptarë, ka shkuar në kryeministri.

Këto janë pamjet nga momenti i mbërritjes së tij në Kryeministrit, ku është pritur nga Edi Rama.

siç shihet, të pranishëm janë disa zyrtarë të lartë, mes tyre Yuri Kim, si dhe disa nga ministrat shqiptarë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb