Traileri zyrtar i filmit të ri fantastiko-shkencor Atlas me Jennifer Lopez është publikuar nga Netflix . Ajo luan një analiste të dhënash që i bashkohet një misioni me një mosbesim të thellë ndaj Inteligjencës Artificiale. Bashkë protagonistë të filmit janë Simu Liu, Sterling K. Brown, Greg James Cohan, Lana Parilla dhe Mark Strong.

Sipas përmbledhjes zyrtare, “Atlas Shepherd (Lopez), një analist i shkëlqyer, por mizantropik i të dhënave me një mosbesim të thellë ndaj Inteligjencës Artificiale, i bashkohet një misioni për të kapur një robot të padisiplinuar me të cilin ajo është e lidhur në mënyrë misterioze nga e kaluara. Por kur plani shkon keq, shpresa e saj e vetme për të shpëtuar njerëzimin nga inteligjenca artificiale është t’i besojë asaj.”

Filmi drejtohet nga Brad Peyton, skenar nga Leo Sardaryan dhe Aaron Eli Collett.

Sipas Daily Mail, filmi pritet të ketë premierë në platformë më 24 maj.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb