Rreth 20 mijë tifozë zviceranë ishin të pranishëm në ndeshjen që Zvicra luajti ndaj Hungarisë, të cilën e fitoi me rezultatin 3-1.

Në mes të detit bardhekuq: familjet dhe miqtë e yjeve të lojtarëve zviceranë brohorasin menjëherë pas pankinës së lojtarëve. Ata festojnë epërsinë dhe brohorasin si gjithë të tjerët me një zemër zvicerane në stadium.

Në përfundim të ndeshjes ka një takim mes lojtarëve dhe familjarëve të tyre. Portieri Yann Sommer i pëlqen gruas së tij Alina dhe prindërve të tij Daniel dhe Monika.

Bashkëshortja Leonita dhe babai Ragip janë ulur në tribunë për Granit Xhakën. Michel Aebischer përqafon të dashurën e tij. Silvan Widmer përqafon gruan e tij Céline dhe babin Ueli.

Renato Steffen kujdeset me dashuri për gruan e tij Qendresa dhe pasardhësit pas përfundimit të lojës – dhe ylli i BVB, Gregor Kobel merr një puthje nga e dashura Anna Julia.

Fitorja në një kampionat evropian ka shije kaq të ëmbël!

Dan Ndoye ofron skenën më prekëse: babai i tij Saliou e shoqëron anësorin praktikisht në çdo ndeshje. Pas debutimit të Danit në Kampionatin Evropian, babë e bir i telefonuan gjyshes Bineta në Senegal përmes Facetime për të ndarë momentin emocional me të.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb