Deputetja e Partisë së Lirisë, Erisa Xhixhi në një reagim në Facebook është shprehur se qeveria nuk ka aspak prioritet arsimin. Ajo gjithashtu ka theksuar projektbuxheti i vitit 2023 parashikon zero mbështetje për studentët,.

Statusi:

Kjo qeveri nuk ka prioritet arsimin!

Kjo qeveri nuk ka prioritet rininë!

Projektbuxheti 2023 parashikon 0 mbështetje për studentët!

Kemi detyrimin t’i mbështesim me 100 euro në muaj, sa jep Kosova!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: