Kryeministrit Edi Rama është i pranishëm sot në Samitin Rajonal të Ballkanit Perëndimor me BE. Samiti në fjalë ka mbledhur liderët e Ballkanit Perëndimor në Mal të Zi.

Edhe ashtu siç e do tradita, të pranishmit në samit kanë bërë dhe foton familjarë, ku kryeministri Edi Rama shfaqet pranë homologut të tij, Albin Kurti.

Ndërkohë, në rresht të parë ndodhet presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç krah kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferri.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb