Rama ka zhvilluar një bashkëbisedim me gazetarët në mbyllje të vizitës së tij në Gjermani. Gjatë fjalës së tij kryeministri tha se në vizitën e tij ku edhe është takuar me zyrtarë në Berlin, në fokus kanë qenë edhe çështja e negociatave.

Po ashtu ai komentoi edhe qëndrimin për ndarjen nga Maqedonia e Veriut në rast se procesi i negociatave do të bllokohet sërish në qershor.

“Në rast se do të bllokohemi për shkak të Bullgarisë në do të ndryshojmë qasje dhe do të flasim me një gjuhë tjetër lidhur me Shqipërinë vendimin për tu ndarë. Kancelari është optimist , por unë nuk jam edhe aq optimist”, tha Rama.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb