Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka nisur turin e vizitave në Paris të Francës.

Rama ka nisur takimin me Unionin e Sipërmarrësve të Francës.

“Kryeministri Edi Rama postim në Facebook për takimin me Unionin e Sipërmarrësve të Francës mbi mundësitë dhe potencialin e bashkëpunimit afatgjatë”, shkruan kryeministri.

Më tej, Rama pritet të ketë një takim me presidentin e Francës, Emanuel Macron.

(Balkanweb)  

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: