Kryeministri shqiptar Edi Rama ka takuar në Nju Jork Ndihmës Sekretarin e Shtetit Philip Reeker dhe të dërguarin special të SHBA në Ballkanin Perëndimor Matheu Palmer.


Rama shprehet se dy liderët politikë janë figura që kanë mbështur rrugëtimin e Shqipërisë drejt integrimit europian.


  • foto galeri
  • foto galeri

“Me Ndihmës Sekretarin e Shtetit, Philip Reeker, dhe të Dërguarin Special të SHBA për Ballkanin Perëndimor, Matheë Palmer; dy miq të kahershëm të Shqipërisë e të shqiptarëve, njohës të sprovuar të çështjeve ballkanike dhe mbështetës të palëkundur të reformave demokratizuese në Shqipëri, e të rrugëtimit të vendit tonë drejt anëtarësimit nē Bashkimin Europian??????”, shkruan Rama.


(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb