Nuk mund të kishte nisje më të mirë se kjo për Ernest Muçin me fanellën e Besiktas. Që në ndeshjen e 3-të me fanellën e skuadrës turke, lojtari shqiptar gjeti golin, në fitoren 0-2 ndaj Instanbulspor.

“Ishte një ndeshje shumë e rëndësishme për ne. Bëmë atë që duhej të bënim. Duhet të luajmë me të njëjtin përqendrim në ndeshjet e mbetura si sot. Shënuam dy gola dhe nuk pësuam, kjo është një gjë shumë e mirë për ne. Goli im? Duhet të kontribuoj në sulm duke shënuar gola, është detyra ime. Përtej golit, rëndësi ka që skuadra të jetë e suksesshme”, – Tha ai pas ndeshjes. Ernest Muçi u vlerësua si lojtari i ndeshjes. Besiktas renditet në vendin e katërt me 46 pikë.

(J.S/BalkanWeb)

 

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: