Presidenti Ilir Meta i ftuar në emisionin “Opinion” deklaroi se prej 3 vitesh i ka kërkuar opozitës të bëjë një platformë për reformën në drejtësi dhe se në këto moment ai nuk ju ka asnjë borxh.

“Opozita nuk më ka dëgjuar, që me djegien e mandateve. Ka tre vjet që i kam thënë bëni platformën e reformës në drejtësi se e keni votuar. Ky teton ta kapë (Rama), ju mos e lini. Nuk ma kanë sjallë asnjëherë. Unë do ulem me ndërkombëtaret dhe do jua propozoj. S’kam asnjë detyrim ndaj opozitës.

I pyetur nëse do krijojë parti politike, Presidenti u përgjigj: Zero.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: