Nga: ENEIDA CAKERRI

6 vezë
80 gr sheqer
250 ml kos
150 gr gjalpë
Lëkurë limoni
Vanilje
1 lugë gjelle pluhur pjekës
300 gr miell semola

Për shërbetin:

3 gota sheqer
3 gota ujë
Karafila për aromë

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb