Në Francë, gjithçka rrotullohet rreth Kylian Mbappe. Vendimi i fundit i Luis Enriques për të lënë në dhomat e zhveshjes kapitenin e përfaqësueses franceze bëri shumë zhurmë, por trajneri i PSG saktësoi se herët apo vonë tifozët duhet të mësohen me këtë fakt, pa Mbappe në skuadër. “Gjeli” më i famshëm do të largohet në fund të këtij sezoni, me destinacion Madridin, por Mbappe nuk do të largohet vetëm.

Mbappe
Mbappe

Sipas Don Balon, nga Parisi do të largohet edhe një ndërmjet Asensio-s dhe Dembele, ndërsa Mbappe kërkon të marrë me vete në Madrid edhe Hakimin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb