Rifat Jashari ka marrë pjesë në Epopenë e Dukagjinit. Para pjesëmarrësve ai ka thënë se kur të bëhen bashkë shqiptarët, arrihet amaneti i atyre që kanë rënë brez pas brezi.

“Dashtë Zoti gjithmonë jemi bashkë, me Shqipëri, me Luginë të Preshevës, me Maqedoninë, me shqiptarët e Malit të Zi që të rrugëtojmë bashkë me i arrit qëllimet tona shekullore.

Atëherë nëse bashkohemi e kemi arritur amanetin e atyre që kanë ra brez pas brezi”, tha ai.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: