Elsa Lila me këngën e saj “Evita” ka rrëmbyer çmimin e parë të Festivalit të 61 të këngët. Këngëtarja është rikthyer pas 25 vitesh në këtë festival ndërsa kënga e saj ishte një dedikim për vajzën e saj, material të cilën Elsa Lila e ka shkruar dhe kompozuar vetë.

Sipas jurisë profesioniste, vendin e tretë e rrëmbeu 2Farm, vendin e dytë Albina Kelmendi, ndërsa vendin e parë Elsa Lila.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb