Rinovime të rëndësishme në shtëpinë e Bayern Munchen. Klubi kampion i Gjermanisë do të vazhdojë bashkëpunimin me portierët Manuel Neuer dhe Sven Ulreich. Neuer dhe Ulreich kanë firmosur nga një kontratë të re, të vlefshme deri në vitin 2025.

Duke qenë se Neuer ka kaluar dëmtime dhe forma e tij nuk ka qenë optimale,  Bayern i ka besuar portën Ulreich në 8 ndeshje të këtij sezoni.

Neuer numëron 12 vite te kjo skuadër dhe deri më tani ka grumbulluar 29 trofe. Ai marrë vlerësime të shumta personale, si futbollisti i vitit në Gjermani në 2011 dhe 2014, Portieri më i mirë i FIFA-s për meshkuj në 2020 dhe IFFHS Portieri më i mirë i Dekadës në botë: 2011–2020.

Ky edicion do të jetë shumë i gjatë për bavarezët, të cilët përveç kampionatit, shpresojnë që të shkojnë deri në fund edhe në rrugëtimin në Champions League.

Neuer

 

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: