Alex Sandro, mbrojtësi i Juventusit, ka dhënë një intervistë për kanalin e Serie A në YouTube, duke folur për  të shkuarën dhe të ardhmen e tij.

“Oferta e Juventusit? Kur erdhi propozimi i Juventusit, mora një të dridhur. Për mua ishte si një ëndërr për të luajtur për një nga skuadrat më të mëdha në botë”.

Çfarë përfaqësojnë trofetë e fituar?

“Nga shtatë trofe, më i miri është padyshim i pari ku fillon gjithçka. Sot flas gjithmonë me fëmijët se gjëja më e rëndësishme nuk janë trofetë. Ditën që do largohem nuk do të lë vetëm trofetë, por miqtë, shokët e skuadrës, trajnerët dhe të gjithë që japin kontribut te Juventusi” – Tha ai.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb