Ditën e sotme Byroja Kombëtare e Hetimit ka nisur kontrollin në shtëpinë e ish- gruas dhe partneres aktuale të ish-kryeministrit Arben Ahmetaj.

Kontrolli i parë është ushtruar në një vilë në zonën e Hamallajt, në vilën e partneres së tij, ku janë sekuestruar 30 mijë euro dhe një sërë dokumentesh që lidhen me këtë vilë.

Ndërkohë në shtëpinë e ish-bashkëshortes, që ka filluar në orën 14:40 dhe ka përfunduar në orën 15:20 minuta, rezulton se nuk janë gjetur para, por se janë marrë disa dokumente që vlerësohen të rëndësishme për hetimet.

Gazetarja Klodiana Lala ka siguruar detaje në lidhje me dokumentacionin e administruar nga Byroja Kombëtare e Hetimit.

Dokumentet të cilat u administruan:

I- Kopje e Projektit teknik për Vilën ne periferi te Tiranes.

2- Kopje Projekt Konceptit, për objektin “Vila 22” në ngarkim të shtetases E.H si dhe planvendosja e objektit.

3- Kopje e Projektit teknik për Apartamentin, Interior Design, porositur nga shtetasja E.H.

4- Kopje e Projekt Idesë për nje vilë.

5- Kopje e dokumentacionit të ndodhur në folderin me emër 1097 AP, mbi projektimin koncept ide të banesës ekzistuese të shtetases A. M. Ky objekt ndodhet në zonën e Bllokut, Tiranë.

6- Foto që tregojnë se kur janë punuar projektet: vila dhe apartamenti.

7- Ofertë lëshuar nga B…sh.p.k., me blerës klientin A. M.

8- Plani i organizimit personal për apartamentin në pronësi të A.M.

Këqyrja filloi në orën 14:40 dhe përfundoi në orën 15:20.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb