Një avion luftarak i Forcave Ajrore të SHBA-së F-16 u rrëzua sot në Korenë e Jugut, me pilotin që përdori sediljen e tij, për tu hedhur, njoftoi agjencia kombëtare e lajmeve e Koresë së Jugut Yonhap.

Avioni luftarak i gjeneratës së katërt u rrëzua në Detin e Verdhë dhe nuk është ende e qartë nëse piloti i tij u gjet nga ekuipazhet e shpëtimit, sipas Yonap.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: