Italia ka regjistruar 8569 raste të reja me koronavirus nga 595, 812 tamponë të realizuara.

Autoritetet shëndetësore njoftojnë se 67 pacientë kanë humbur jetën.

Që nga fillimi i pandemisë janë shënuar 132 618 viktima.

Aktualisht në terapi intensive janë 422 pacientë, ndërsa norma e pozitiviteti është 1,4%.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb