Është rritur numri i të vdekurve nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Në 24 orët e fundit, në SHBA kanë ndërruar jetë 114 vetë nga koronavirusi.

Në total, në Amerikë nga koronavirusi kanë ndërruar jetë 1141 vetë.

Në SHBA, janë identifikuar si të infektuar me koronavirus deri tani 78 949 persona.

Në 24 orët e fundit, janë identifikuar 10 738 të infektuar me virusin vdekjeprurës.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb