Duke nisur nga e hëna, Greqia do të marrë masa të reja për personat e pavaksinuar. Lajmi është bërë i ditur nga kryeministri grek, Kyriakos Mitsotaki.

Ai pohoi se të pavaksinuarit nuk do të lejohen që të futen në restorante, kinemasë apo muze dhe palestra. Kjo masë vlen edhe për të pavaksinuarit me test PCR.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: