“I njomur deri në palcë dhe pa asnjë rrobë për të veshur, ky fëmijë i varfër endet rrugëve të Novoselës me këtë kuti kartoni të improvizuar si veshje, deri sa të thahen rrobat në banesën e tij të përmbytur nga uji….”. Kështu shkruan gazetari Enrik Mehmeti teksa sjell këtë foto direkt nga zona nën ujë e Novoselës.

(d.b/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: