Banorët që jetojnë përgjatë rrugës Herebel në Peshkopi po përballen me ndotje të madhe për shkak të punimeve që po kryhen për ndërtimin e lotit të fundit të rrugës së Arbrit.

Banorët dhe fermerët ankohen se po ju shkaktohen dëme të mëdha qoftë në frutikulturë e qoftë në të mbjellat stinore.

Ndërkohë për udhëtarët është një problem madhor prania e pluhurit në rrugë në këto ditë të nxehta Qershorit.

Punimet për ndërtimin e rrugës janë shumë të ngadalta, duke bërë që situata të mund të zgjasë edhe gjatë muajve të verës kur dhe është piku i turizmit.

Banorët kërkojnë që firma e cila është nënkontraktuar nga “Gjoka Konstruksion” që po bën punime në këtë rrugë duhet patjetër që ta lagë trasenë me ujë që të shmangë ndotjen e madhe që shkakton në temperatura që kanë arritu vlera maksimale ditët e fundit.

 

9408e1f2 79d3 4c0e 8ac4 90f5c5b91393
9408e1f2 79d3 4c0e 8ac4 90f5c5b91393
Cb92ab25 D9ab 4d11 87dc Dce83ca25e65
Cb92ab25 D9ab 4d11 87dc Dce83ca25e65
54823bf4 713b 4c36 8001 525a93221e0a
54823bf4 713b 4c36 8001 525a93221e0a
731a5328 Ab37 49e7 B181 964dd322d0fc
731a5328 Ab37 49e7 B181 964dd322d0fc

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb