Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi përshëndet rekomandimin e PE-së për heqjen e vizave për Kosovën.

Sipas Ruçit, një vendim i tillë është një hap më afër qytetërimit perëndimor. Ndërkohë , i parë i Kuvendit ka ritheksuar dhe shprehet besimplotë se Këshilli Europian do ta votojë rekomandimin e dhënë nga Parlamenti Europian.

“ Urime vëllezër kosovarë europianë. Liria e lëvizjes, hap drejt qytetërimit perëndimor.  Urojmë që rekomandimi i PE të votohet nga Këshilli Europian”- thuhet në urmin e Ruçit.

(n.m/ BalkkanWeb/ )

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb