Rusia dhe Ukraina kanë bërë një shkëmbim të katërt të të burgosurve, tha të enjten zëvendëskryeministrja e Ukrainës, Iryna Vereshchuk.

“Një tjetër, i katërti, shkëmbim i të burgosurve u bë sot me urdhër të presidentit [ukrainas] [Volodymyr] Zelensky,” shkroi ajo në Telegram.

“Pesë oficerë dhe 17 ushtarë u liruan, si dhe tetë civilë, përfshirë një grua. Gjithsej 30 qytetarë tanë sot shkojnë në shtëpi”, tha ajo.

Detajet se sa të burgosur rusë u liruan në shkëmbim nuk ishin të disponueshme menjëherë, me Rusinë ende pa konfirmuar shkëmbimin.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb