Russell Crowe ka njoftuar se do të nisë turneun e tij të parë muzikor në SHBA në 12 vjet.

Aktori dhe muzikanti në turneun ‘Indoor Garden Party’ do të performojë me grupin e tij ‘The Gentlemen Barber’ dhe Lauryn O’Reilly në qytete të ndryshme të SHBA-së në Nju Jork, Los Anxhelos, Austin dhe New Orleans në gusht.

“Hej Amerikë… është radha jote”, shkroi Crowe në një postim në rrjetet sociale duke njoftuar datat e koncertit.

Koncepti i “Indoor Garden Party” filloi në vitin 2009 në një pub jashtë Londrës.

Crowe gjithashtu do të bëjë turne në Mbretërinë e Bashkuar dhe Irlandë me grupin këtë verë dhe të performojë në Festivalin Glastonbury.

Duke iu referuar koncertit në festivalin më prestigjioz të muzikës në Mbretërinë e Bashkuar në një intervistë për Radio X, Russell Crowe shpjegoi: “Unë kurrë nuk kam qenë në Glastonbury dhe ideja për të performuar nga hiçi shtatë apo tetë muaj më parë.”

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: