Revista satirike franceze Charlie Hebdo u përgjigj me një skicë-katapultë në lidhje me arsyetimet e nxjerra nga disa për sulmin nga Hamasi të shtunën dhe luftën që pasoi nga Izrael.

Skica e revistës e vitit 2015, e cila u vu në shënjestër nga islamistët, titullohet “Izraeli ndërpret ujin në Gaza” me një mjek të veshur me një fjongo të Hamasit me duar të gjakosura duke u përpjekur të lahet vetëm me një pikë ujë nga çezma.

“Sa larg do të shkojë më në fund brutaliteti i Izraelit?” pyes veten doktori, nënkuptimi i revistës franceze është i qartë.

Shikoni karikaturën e Charlie Hebdo:

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb