Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta teksa u pyet sot nga gazetarët se sa mandate synon në zgjedhjet e 2025-ës, ai tha se nuk është kjo çështje më me rëndësi.

Ai tha se në këtë parti nuk do të ketë më dualizëm.

“Kjo nuk është çështja më e rëndësishme. Çrrënjosja e këtij regjimi mafioz është beteja më e rëndësishme për Metën dhe PL. Fuqizimi i aksionit opozitar është me rëndësi, ndaj do të bëhemi shembull. Nuk ka më dualizëm në këtë forcë politike, kakofoni drejtimi dhe nuk ka më vlerësime në bazë të lidhjeve personale, nepotike apo krahinore. Do të ndërtohet një sistem matjeje kontributesh në kohë reale. Do të lejojmë lirinë e nënfraksioneve.”, tha Meta.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: