Nga: ENEIDA CAKERRI

Për salcën:

3 lugë vaj ulliri
1 lugë uthull
1 lugë mjaltë
2 thelpinj hudhra të shtypura
1 lugë mustardë

Për sallatën:

Sallatë jeshile
200 gr fileto pule
2 domate
1/2 qepë e kuqe në feta të holla
2 avokado
Një dorë djathë gorgonzola
1 fetë bukë
Vaj ulliri
2 vezë të ziera

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb