Kancelari gjerman Olaf Scholz ka shpallur dëshirën e tij për të mbajtur postin si kreu i qeverisë pas zgjedhjeve të vitit 2025.

“Do të doja gjithashtu të mbetem kancelar federal pas vjeshtës së vitit 2025”, tha Scholz.

Gjithashtu, ai shprehu besimin se koalicioni qeverisës nuk do të shembet në muajt e ardhshëm, pavarësisht dallimeve brenda tij.

 

(A.A/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb