Shqipëria do të sfidojë të hënën Spanjën, në ndeshjen e fundit të grupeve të Europianit. Kristi Sejatllari, i dërguari i News 24 në Gjermani tregoi për të rejat nga kampi kuqezi, disa orë para ndeshjes, në një lidhje lidhje me “Euro 24”, në emisionin e drejtuar nga Trevisa Tufa.

“Kudo mund të shikosh tifozë shqiptarë. Shumica pritet të jenë tifozë shqiptarë, ata spanjollë mund të jenë vetëm 10 mijë.

Grupi ishte i plotë, përveç Mihaj që u stërvit i diferencuar. Stërvitja zgjati një orë. Grupi është gati që të japë maksimumin.

Pezullimi i Dakut nga UEFA për thirrjet e bëra- Vendimi u mor kur kombëtarja po përgatitjet për të nisur stërvitjen. Në ato momente, u shfaq i lumtur, ndoshta priste dënim më të ashpër” – tha ai.

Sejatllari tregoi edhe formacionin e mundshëm.

Formacioni i mundshëm, varianti i parë: Strakosha, Mitaj, Gjimshiti, Ismajli, Balliu, Ramadani, Asllani, Laçi, Asani, Broja dhe Bajrami

Formacioni i mundshëm, varianti i dytë: Strakosha, Hysaj, Ismajli, Gjimshiti, Mitaj, Abrashi, Asllani, Ramadani, Seferi, Manaj, Bajrami.

 

 

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb