Dusan Vlahovic i Juventusit është sulmuesi më i mirë i Serisë A për sezonin 2023/24. Qendërsulmuesi bardhezi t ka mposhtur konkurrencën e Paulo Dybala (Roma) dhe Rafael Leao (Milan), e do të marrë trofeun në fushë në javën e fundit të kampionatit.

Më i miri nën 23 vjeç është sulmuesi i Bolognas Joshua Zirkzee, portieri më i mirë Michele Di Gregorio i Monzas dhe mbrojtësi më i mirë është Alessandro Bastoni i Interit. Sa i takon mesfushorit më të mirë, çmimi i takon Calhanoglu.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb