Quhet Julia Hawkins, ose më saktë Julia ‘Uragani’ Hawkins, sepse vetëm një forcë e natyrës si ajo mund të fillonte një karrierë sportive në moshën 75 vjeçare dhe në 101 vjeç të fitonte medaljen e artë, për përshkrimin e 100 metrave në më pak se 40 sekonda.

Një kohë rekord për kategorinë over 100, e fiksuar nga USATF Masters Outdoor Championships, që është mbajtur në Baton Rouge nga 13 deri në 16 korrik 2017.
(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: