Tre persona u vranë dhe katër të tjerë u plagosën të shtunën ndërsa një helikopter që po transportonte turistë në Arizona është rrëzuar në afërsi të Kanionit të Madh, bëri të ditur policia.

Aksidenti u shënua në Kanionin e Madh Perëndimor, pohoi një zyrtar i policisë lokale Francis Bradley, raporton ata.

“Hetimet kanë nisur menjëherë për zbardhen e rrethanave të ngjarjes, por nuk ka ende një informacion të detajuar.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb