NJU JORK

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë që të shënojnë një numër të lartë të personave të iinvfektuar dhe të vdekur me koronavirus.

Në 24 orët e fundit, në SHBA kanë ndërruar jetë nga Covid-19, 627 njerëz.

Numri total i të vdekurve për shkak të virusit në SHBA ka shkuar në 234 804 persona.

Kurse, sa i përket personave të infektuar me Covid-19, në 24 orët e fundit janë regjistruar 62 309    .

Ndërsa, numri total i personave të infektuar me koronavirus në SHBA ka shkuar në 9 275 076 individë.

SHBA vazhdon të jetë shteti me më shumë të infektuar në glob, pasuar nga India, Brazili, Rusia, Franca, Spanja, Argjentina, Kolumbia etj.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb