Thomas Muller ka hyrë në historinë e Bayern Munichut. Sulmuesi gjerman i është bashkuar portierit Sepp Maier në renditjen e lojtarëve me më shumë paraqitje në Bundesligë. Muller numëron 473 përformanca, ndërsa luajti sot në humbjen ndaj Hoffenheim, në ndeshjen e javës së 34-të.

Muller, 34 vjeç, ka luajtur për Bayernin që nga viti 2009 dhe këtë sezon ka shënuar 7 gola dhe ka dhuruar 11 asiste. Gjatë kësaj periudhe, ai realizoi 242 gola dhe dha 268 pasime vendimtare, duke fituar 12 tituj, 2 Liga të Kampionëve, 2 Kupa të Botës për Klube, 2 Superkupa Evropiane, 6 Kupa të Gjermanisë dhe 8 Superkupa të Gjermanisë.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb