Nënkryetari i LSI Petrit Vasili me anë të një statusi në “Facebook” ka reaguar për shoqërimin e Klevis Balliut dhe 6 protestuesve të tjerë, pas përfundimit të protestës te Unaza e Re.

Vasili shprehet se forca që ai përfaqëson mbështet deri në fund politikisht, si dhe nga pikëpamja njerëzore heronjtë antidiktaturë të Unazës së Re.

Postimi i Petrit Vasilit:

Mbeshtetje deri ne fund,mbeshtetje politike dhe njerezore per heronjte antidiktature te Unazes se Re.

Bedeli i Bablokut ne Ministrine e Brendeshme Lleshaj zgjedh perfundimisht te jete nje armik i shqiptareve te thjeshte te Unaza e Re.

Asnje harrese,asnje tolerance,asnje keqardhje nuk do te kete kurre per ata si Lleshaj, qe urrejtshem vendosen kunder qytetareve te thjeshte.

Keta te pacipe dhe te urryer arrijne deri aty sa te lexojne paturpesisht si komunikata te tyre idiotesirat e kriminalizuara qe ju dikton fjale per fjale Babloku i fshehur.

Ta kene te qarte qe Babloku do ti shese si nje kg fiq keta budallenj dhe do tu lere pas per gjithe jeten nje urrejtje pa kthim te popullit.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb