Jo vetëm Europa League, 16 ekipeve kanë njohur rivalët e tyre edhe në Conference League, ku nuk munguan përballje të rëndësishme. Sfida më e fortë që rezervuan goglat është Ajax-Aston Villa, dy ekipe që në letër shihet favoritë për t’i shkruar deri në fund këtij edicioni.

Short i lehtë për Fiorentinën me ekipin italian që peshkon Makabi Haifa-n. Lila e Edon Zhegrovës do të përballet me austriakët e Shtrum Graz.

Olimpjakos do të luaj kundër Makabi Tel-Aviv, ndërsa Fernabahçe do të përballet me belgët e Royal union. Sfidat e tjera në këtë fazë janë: Serevete-Viktoria Plzen, Molde-Klub Bryzh dhe Dinamo Zagreb-Paok.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb