Të paktën tetë persona janë lënduar pas një shpërthimi në Herat të Afganistanit.

Një granatë shpërtheu pranë një makine që i përkiste talebanëve.

Të plagosurit janë dërguar në spital.

Autoritetet lokale ende nuk kanë komentuar mbi ngjarjen.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb