Gazetari Igli Çelmeta ka raportuar detaje të reja në lidhje me ngjarjen e djeshme në Lushnje, ku humben jetën dy persona, babë e bir.

Ai tha se gjendja shëndetësore e deputetit Bujar Çela, i plagosur gjatë shpërthimit, është jashtë rrezikut për jetën.

I plagosuri tjetër Sokol Lumi në gjendje shëndetësore stabël.

Ndërsa të plagosurit e tjerë janë jashtë rrezikut.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb