Shqipëria U19 e mbylli me fitore takimin miqësor ndaj Kazakistanit U19. Ekipi i Erjon Bogdanit fitoi ndaj përfaqësueses kazake, me një gol të Kumbullës në minutën e 40-të.

Për t’u veçuar edhe një goditje në minutën e 23-të nga Pasha, por që u devijua vetëm në fund nga portieri mik. Protagonist ishte edhe portierin ynë, teksa në minutën e 85-të bëri një pritje fantastike, për të ruajtur fitoren.

Kazakët e mbyllën me protesta, teksa shënuan një gol në sekondat e fundit, por që ishte dukshëm offside, dhe arbitri Alla e anulloi. Kazakët patën pretendimet e tyre si një gol i rregullt. Në fund, një fitore 1-0, për një takim që do luhet sërish, edhe ditën e martë.

SHQIPËRI U-19 vs Kazakistan U-19 1-0
Gol: Kumbulla 40′
85′ Portieri Alia bën një pritje fantastike, dhe ruan avantazhin.
Kumbulla 40′
hqipëria U-19: Alia, Dragjoshi, Ismaigeci, Kalaj, Kumbulla, Rama, Liço, Halili, Pasha, Gkertsos, Gavazaj. Trajner: Erjon Bogdani

Kazakistan U-19: Ustimenko, Sovet, Shamshi, Sagnayev, Ulshin, Zhakipbayev, Skvortsov, Kashken, Usaçev, Vaganov, Aitym.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb