STRASBURG

Një burrë është djegur rëndë në fytyrë dhe në duar, pasi i ka vënë flakën vetes përpara Parlamentit Europian.

Shqiptari u evakuua  në spitalin Hautepierre të martën pasdite. Ai u dogj keq në fytyrë e duar, pasi tentoi t’i vendosë flakën vetes para Parlamentit Evropian, shkruajnë mediat lokale franceze.

  • foto galeri

Viktima u vuri flakën vetes rreth orës 4 pasdite, ndërsa mësohet se akti i rëndë ka pasur edhe arsye. Dëshmitarë kanë thënë se shqiptari ka bërtitur “Padrejtësi” para se t’i vinte flakën vetes. Gjithsesi, motivet zyrtare ende nuk dihen. Ai u çua menjëherë në spital.

Burri mbante me vete një cantë ku mbante pasaportën dhe sende personale. Dyshohet se autoritetet franceze i kanë kërkuar atij të lërë territorin e Francës.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb