Ndërkohë që e gjithë vëmendja është e përqendruar nga Irani, presidenti i të cilit humbi jetën në një aksident ajror të ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku helikopteri me të cilin udhëtonte u rrëzua, lajme jo të mira vijnë edhe në përpjekjet për arritjen e një armëpushimi në Gaza.

Ministri i Jashtëm i Katarit, Mohammed Al-Khulaifi , deklaroi ditën e sotme se nuk ka vullnet politik për arritjen e një marrëveshjeje armëpushimi.

Ndërkohë trupat izraelite mbeten ende në terren në Gaza.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: