Deputeti i PD-së Saimir Koreshi në fjalën e tij në Këshillin e Legjislacionit për vendimet e Gjykatës Kushtetuese tha se i bëhet qejfi që mazhoranca dhe opozita kanë gjetur konsensus.

Koreshi theksoi se uron që së paku tek vendimi për studentët, mos të ngelet në fuqi ai i marrë nga Gjykata Kushtetuese.

Saimir Koreshi: Ideja është që shyqyr gjetëm këtë konsensusin, sepse në mbledhjen e fundit, sepse në mbledhjen e fundit nuk e gjetëm. U desh të merrnim interpret të Gjykatës Kushtetuese, se nuk dinim t’i lexonim vendimet. Shyqyr që gjetëm këtë konsensusin, të cilin e gjetëm kaq shpejt dhe mos na daltë si vendimet e fundit të Gjykatës Kushtetuese dhe ky vendim, së paku ky për studentët.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: