Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, ka reaguar ndaj bllokimit që Policia i bëri një mjeti lundrues (gomone) në Palasë, i cili kishte shkelur perimetrin e sigurisë ujore.

Në reagimin e tij Balla shprehet se Policia Kufitare dhe Njësia Policore detare duhet të rrisin vigjilencën për të garantuar paprekshmërinë e perimetrit të sigurisë në plazhet e gjithë vendit.

“Përgëzime Policisë Kufitare dhe Njësive Policore detare nga Ksamili deri në Velipojë, për reagimin në kohë ndaj rasteve të shkelësve. Nxis publikun të denoncojë çdo rast”, shprehet Balla.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb