Sipas mediave Angleze Liverpuli ka blerë për 13.75 milion stërlina Xherdan Shaqirin.

Xherdan Shaqiri do të jetë transferimi i radhës i Liverpoolit.

Ylli i Stoke Cityt ka arritur marrëveshje me gjigantin e Premier Ligës. Ai pritet që sot  t’i kryejë testet mjekësore dhe të prezantohet si futbollist “The Reds”.

Shaqiri u transferua në Premier Ligë tek Stoke City nga skuadra e Interit.

Ai me Stoken  zhvilloi 100 ndeshje dhe shënoi 18 gola.