TIRANË

Partia Demokratike thërret në një mbledhje urgjente strukturat e saj më të larta pas situatës së krijuar dhe protestës mbi 5 orë të opozitës.

Nga zyra e PD bëhet me dije se mbledhja pritet në nisë në orën 12:15 pas mesnate.

“Në orën 12 e 15, mbledhje urgjente në selinë e PD e kryesisë së partisë, grupit parlamentar dhe Kolegjit të Kryetarëve”, bëjnë me dije burime zyrtare.

Opozita protestoi sot në tre pika në kryeqytet duke nisur nga Bulevardi “Dëshmorët e Kombit” para Kryeministrisë, për të vijuar më pas tek parlamenti dhe përfundimisht tek Drejtoria e Policisë së Tiranës për të kërkuar lirimin e Sahit Dollapit, sekretarit organizativ të PD.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb