Babai i Elon Musk thotë se ka frikë se “diçka mund t’i ndodhë” djalit të tij, duke pohuar se miliarderi është “pak naiv për armiqtë që po bën” në lidhje me publikimin e skedarëve në Twitter.

Gjatë disa javëve të fundit, Musk ka udhëhequr lëshimin e një numri të madh komunikimesh të brendshme që vërtetojnë se Shtëpia e Bardhë, qeveria federale dhe korporatat gjigante farmaceutike kanë punuar drejtpërdrejt me gardën e vjetër në Twitter për të censuruar informacionin dhe për të ndaluar përdoruesit e shquar.

Edhe pse media e trashëguar ka bërë çmos për të injoruar zbulimet e bombës, skedarët e Twitter kanë vënë në siklet shumë individë të fuqishëm.

Inxhinieri në pension, Errol Musk, i tha gazetës Sun se ai mendon se djali i tij po tregohet mjaft i keq për reagimet e mundshme që mund të marrë për ekspozimin e institucionit.

“Kam vërtet frikë se Elon mund t’i ndodhë diçka, edhe pse ai ka rreth 100 roje sigurie rreth tij,” paralajmëroi Errol, duke vënë në dukje se djali i tij ishte “pak naiv për armiqtë që po bën, veçanërisht me skedarët në Twitter.”

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: