DURRËS – Të burgosurit në Durrës kanë bërë një peticion, për miratimin e Amnistisë Penale, pasi opozita refuzon të bashkojë votat me maxhorancën, për kalimin e projekt-ligjit në Kuvend.

Janë në total 26 të dënuar që kanë nënshkruar peticionin, drejtuar kryeministrit Edi Rama dhe kryeparlamentares, Lindita Nikolla.

Amnistia Peticion Nga Burgu I Durresit
Amnistia Peticion Nga Burgu I Durresit
Amnistia Peticion Nga Burgu I Durresit 1
Amnistia Peticion Nga Burgu I Durresit 1
Amnistia Peticion Nga Burgu I Durresit 2
Amnistia Peticion Nga Burgu I Durresit 2

Të burgosurit, në letrën e tyre, shprehen se nuk mund të mbeten peng të pazareve politike.

Ligji për amnistinë penale ende nuk ka kaluar në parlament, pasi për miratimin e tij duhen 84 vota.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb